Guru

Dzisiaj wiele osób się budzi i pragnie dzielić się sobą i tym czego doświadczyło. Robi to w różny sposób, poprzez sztukę, pisanie, rozwijanie swoich talentów, hobby, czy zmianę swojego życia poprzez zmianę otoczenia, ludzi, pracę etc. Jezeli ktos ma dzieci, rodzinę, przyjaciół stara się dla nich ją przekazywać tak jak potrafi, tak jak umie. Większość ludzi to robi i robi to nieświadomie, czując ze to jest właściwy kierunek. Oczywiście wiedza, która zdobyli nie jest wiedzą jedyną najprawdziwszą na świecie, jest to wiedza dla ich poziomu świadomości najwyższa, gdzie bez możliwości dzielenia się nią nie otrzymają dalej nowej.
Są ludzie, którzy przekazują mądrości innych ludzi poprzez tylko udostępnianie na FB czy blogach postów dalej. Jest to dobre ale tylko na chwile, kiedy ego poczuje sie ważne i takie mądre, ale w niczym to nie pomaga danej osobie i w dalszym rozwoju i poznawania siebie. Lepiej napisac do siebie lub podzielić się z innymi jedną swoją prawdziwą myślą, niż kopiować tysiące innych.
Ale są także niektóre osoby, które dzielą się swoją wiedzą lub doświadczeniem na swoich blogach lub na Facebooku, lub innych mediach społecznościowych i gdy zaczynają to robić poprzez praktykowanie tego pięknego czynu i boskiej woli w większym zakresie, zaczynają budzić w sobie rolę guru. Powoli zaczynają skupiać na siebie uwagę innych, którzy zaczynaja ich albo krytykować lub robić z nich jakąś osobę która wie niby lepiej. Dla osób bystrych, którzy mają jeszcze dodatkowo walory zewnętrzne, miły głos, duże oczy, ładną figurę lub duże mięśnie , pojawia się możliwość zarabiania na tym i z tego sprytnie korzystają. Zaczyna rosnąć ego i uczucie bycia lepszym od innych lub nowy sposób na zarabianie pieniędzy.
Jest to moment trudny dla osób budzących się, i przeważnie po kilku uwagach od innych zamykają się w sobie lub w przypadku gdy zdobywają większy aplauz muszą doświadczać większych ataków i krytyki, wzrostu własnego ego i pokonaniu oczekiwań od siebie i innych.

Dlatego zanim ocenisz taką osobę poprzez swoje doświadczenie, lub zauroczysz się nią i zaczniesz widzieć w niej guru, najpierw popatrz na siebie i zadaj sobie pytanie, kim jesteś, czym się możesz podzielić, i czy wogle musisz to robić ?